tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Ogłoszenia Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

dodano 12 kwietnia 2021 w kategorii Inne

Szanowni Państwo, 

zwracam się z prośbą o wsparcie i pomoc dla mojej koleżanki Bożeny Kuklińskiej -Lingg

W nocy z 16 na 17 lutego bieżącego roku dom zamieszkały przez rodzinę Bożeny doszczętnie spłonął, a ona wraz z córką i zięciem w jednej chwili zostali bez dachu nad głową. To tragiczne zdarzenia miało miejsce w Przyjezierzu gmina Moryń, w województwie zachodniopomorskim.  

Pragnę w tym miejscu podkreślić, że Bożena, pracująca jako pielęgniarka w Szpitalu imienia Świętej Marii Teresy z Kalkuty w Dębnie, straciła dorobek całego życia i znalazła się w obliczu niewyobrażalnej tragedii utraty domu oraz związanych z nim wszystkich dóbr osobistych i materialnych. Przez wiele lat swojej pracy zawodowej udzielała pomocy potrzebującym pacjentom, a dzisiaj sama tej pomocy potrzebuje. Jest nieocenioną pielęgniarką z wysokimi kompetencjami zawodowymi. Człowiekiem, który przed swoimi potrzebami stawia dobro innych.

Zwracam się do Państwa o udzielenie pomocy finansowej na pokrycie kosztów odbudowy domu, utraconego w wyniku pożaru. Szukanie wsparcia ze strony instytucji państwowych jest uzasadnione i niezbędne, ponieważ rodzina Bożeny Kuklińskiej - Lingg nie jest w stanie samodzielnie podnieść się po przeżytej tragedii.

Z żalem muszę przyznać, że pożar domu dotkliwie odbił się na zdrowiu psychicznym całej rodziny, która nie posiada własnych środków na pokrycie chociażby części kosztów związanych z odbudową domu. Pragnę podkreślić, iż poszkodowani nie korzystali do tej pory z żadnej pomocy materialnej. 

Liczę na Państwa pomoc. Bez wsparcia z Państwa strony, nie będzie możliwe odbudowanie domu mojej koleżanki, a tym samym powrót do życia sprzed pożaru. 

Bardzo,bardzo proszę o udostepnienie tej wiadomości w naszym środowisku medycznym i nie tylko, droga elektroniczna, na portalach srodowiskowych itp.

Na cel odbudowy domu założyłam zbiórkę internetowa, której link Państwu podaje

https://www.siepomaga.pl/niszczycielski-ogien?fbclid=IwAR1bj3EKOCiuPOS6r0Ml5LTJS0mqakB1b_kHYWsCuThuKzw8-KhpyvF2avM

Pomoc Bożence i jej rodzinie możemy również deklarując swój 1 % podatku na ten cel

‹ wróć do listy wszystkich ogłoszeń w tej kategorii