tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Ogłoszenia projekt „ŚILne Kobiety”

projekt „ŚILne Kobiety”

dodano 5 lutego 2020 w kategorii Inne
Na początku 2020 roku chcemy przedstawić Państwu projekt „ŚILne Kobiety”, który odbił się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. To inicjatywa Śląskiej Izby Lekarskiej, w której 12 odważnych lekarek wsparło swoim wizerunkiem akcję charytatywną, pozując do artystycznych, sensualnych zdjęć. Z tych fotografii powstał wyjątkowy kalendarz, którego celem jest promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych.
 
Oficjalna premiera kalendarza „ŚILne Kobiety 2020” odbyła się 5 grudnia 2019 roku. Projekt jeszcze przed premierą budził wiele emocji.
 
Twarzą kalendarza została dr Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Poddała się leczeniu i mastektomii. Urodziła. Dziś jest szczęśliwą mamą 9 miesięcznego Bruna. Poprzez udział w akcji, chciała zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.
 
Kalendarz można zdobyć poprzez stronę internetową  Fundacji Nu-Med wpłacając cegiełkę. Cała kwota z dystrybucji kalendarza zostanie przekazana na zorganizowanie badań profilaktycznych dla kobiet.
Szczegółowe informacje i dane do przelewu znajdziecie Państwo na stronie Fundacji Nu-Med.
 
Alicja van der Coghen - rzecznik prasowy Śląska Izba Lekarska
 
‹ wróć do listy wszystkich ogłoszeń w tej kategorii