tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Aktualności Spotkanie Koła Seniora OIL w Szczecinie i PTL w Szczecinie w ramach wieczoru literackiego

Spotkanie Koła Seniora OIL w Szczecinie i PTL w Szczecinie w ramach wieczoru literackiego

dodano 14 lutego 2023

Koło Seniora przy Okręgowej Izbie Lekarskiej i Polskie Towarzystwo Lekarskie w Szczecinie zaprosiło mnie na spotkanie w ramach wieczoru literackiego. 08 lutego 2023 roku, w wyjątkowo klimatycznych komnatach Klubu REMEDIUM przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 11, zebrali się, bardzo licznie przybyli członkowie Koła, zacni, wybitni szczecińscy lekarze. Rozmowę o moich książkach poprowadził gospodarz wieczoru dr n. med. Mieczysław Chruściel, który okazał się również doskonałym lektorem.
Historia Siostry P.C.K. z „Tułaczych losów” i „Ostatniego rozdziału…”, jak i opisywane przeze mnie dzieje Rodaków po obu stronach granicy, przedstawione w „Rozmowie z jednej nocy” i „Historiach z życia wziętych”, przyjęte były z ogromną uwagą i skupieniem. Nie zabrakło historii Majki, która również jest lekarzem, oraz najnowszej książki „Déjà vu1984”.
Fragmenty książek przeczytane przez dra Chruściela wzbudziły emocje i niejednokrotnie wzruszenie. Było także poetycko i muzycznie. Wybrzmiały wiersze Romany Turońskiej ze „Szpitala w zamczysku”, jak i wiersze z tomu „Złamać skrzydło motyla”.
Całość spotkania oprawiona była muzycznie – przy fortepianie zasiadł prof. Artur Mierzecki, którego zaprezentowane utwory idealnie wplotły się w nastrój moich książek.
Po oficjalnej prezentacji, w miłym nastroju przy wspólnej kolacji, popłynęły pytania – niekiedy trudne, niekiedy osobiste, wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja.
Serdecznie dziękuję za zaproszenie i uwagę mi poświęconą. Czułam się zaszczycona mogąc prezentować książki przed tak wspaniałą publicznością

Danuta Jabłońska-Słowik

 

« wróć do listy wszystkich aktualności