tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Aktualności Porozumienie o współpracy podpisane – pierwsza wspólna kampania już trwa

Porozumienie o współpracy podpisane – pierwsza wspólna kampania już trwa

dodano 21 grudnia 2022

Porozumienie dotyczące współpracy podpisały Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Bydgoska Izba Lekarska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. Zainaugurowany w ten sposób projekt oznacza dla lekarzy i lekarzy dentystów szersze możliwości dotyczące doskonalenia zawodowego, a także współpracę Pełnomocników ds. Zdrowia wspomnianych Izb. Ważne z punktu widzenia środowiska lekarskiego kampanie społeczne, apele i stanowiska zyskają natomiast większy zasięg. 

- Współpraca pomiędzy naszymi Izbami od razu zaczęła się rozwijać w pozytywnym kierunku. Po  podpisaniu porozumienia akcja #WspólneŚwięta, po raz pierwszy jest promowana także poza Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. Kampania ma ważny społeczny przekaz, który jednocześnie dotyka środowiska lekarskiego na terenie całego kraju. W takich sprawach powinniśmy mówić jednym głosem  - mówi Aleksandra Śremska prezes ORL Bydgoskiej Izby Lekarskiej. 

- Naszym celem jest również współpraca w zakresie organizacji i realizacji wspólnych projektów dotyczących doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów – opisuje główne założenia porozumienia Piotr Pawliszak, prezes ORL w Warszawie. - W ramach współpracy Pełnomocników ds. Zdrowia poszczególnych Izb skupimy się także na zdrowiu środowiska lekarskiego – dodaje Michał Bulsa, prezes ORL w Szczecinie. 

Sygnatariuszami porozumienia byli:   

Prezes Bydgoskiej Rady Lekarskiej - Aleksandra Śremska,   

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie - Michał Bulsa, 

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie - Piotr Pawliszak. 

 

« wróć do listy wszystkich aktualności