tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Aktualności Szczepienia dla personelu medycznego przeciw COVID - 19

Szczepienia dla personelu medycznego przeciw COVID - 19

dodano 15 grudnia 2020

W związku z licznymi pytaniami do Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, dotyczącymi szczepień dla lekarzy i lekarzy dentystów przeciw COVID -19

(w tzw. okresie „0”), informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia 14 grudnia 2020 r. szczepienia personelu  medycznego i niemedycznego, szpitali, ale także innych jednostek, w tym przychodni - zorganizują i przeprowadzą tzw. szpitale węzłowe (w każdym województwie). Szpitale te do dnia  20 grudnia br. będą zbierać zgłoszenia (dane personelu medycznego i niemedycznego), do zaszczepienia w konkretnym szpitalu węzłowym.

Poniżej lista świadczeniodawców PSZ z naszego województwa, które jako z założenia szpitale węzłowe bezpośrednio powinny zbierać zapisy na przedmiotowe szczepienia:

Lista świadczeniodawców PSZ Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ
Pełen wykaz świadczeniodawców PSZ z wszystkich województw opublikowany na stronie Ministerstwa Zdrowia

Specjalnie dla medyków do 12.01 zostały otwarte dodatkowe punkty szczepień w szpitalach rezerwowych lub szpitalach macierzystych w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Tam mogą zgłaszać się osoby posiadające prawo wykonywania zawodu.
Więcej informacji : Komunikat

(źródło: Ministerstwo Zdrowia )

« wróć do listy wszystkich aktualności