tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Aktualności Materiały dydaktyczne dla personelu medycznego kierowanego do pracy z chorymi na COVID-19

Materiały dydaktyczne dla personelu medycznego kierowanego do pracy z chorymi na COVID-19

dodano 10 listopada 2020

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie udostępnia przesłany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego pakiet materiałów dydaktycznych do prowadzenia szkoleń dla personelu medycznego kierowanego do pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 przekazanych przez ministra zdrowia.
W pakiecie są między innymi filmy instruktażowe dotyczące intubacji i prowadzenia wentylacji mechanicznej pacjenta oraz  zalecenia i wytyczne instytucji: Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Materiały pomocnicze do prowadzenia szkoleń dla personelu medycznego kierowanego do pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 

  1. Wytyczne i zalecenia Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, w tym zalecenia dot. krytycznie chorych na COVID-19 oraz 
    https://konsultantait.gumed.edu.pl/
  2. Zalecenia diagnostyki i terapii zakażeń SARS-CoV-2 Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych 
  3. Film instruktażowy dot. pracy z pacjentem wentylowanym mechanicznie dla pielęgniarek/ ratowników medycznych przygotowany przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, pozytywnie zaopiniowany przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, Pana prof. Radosława Owczuka oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, Panią dr Edytę Cudak:
  4. Film instruktażowy dla studentów medycyny/lekarzy dot. intubacji i prowadzenia wentylacji mechanicznej pacjenta udostępniony przez Śląski Uniwersytet Medyczny, pozytywnie zaopiniowany przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, Pana prof. Radosława Owczuka:
  5. Program kursu z intensywnej terapii dla lekarzy posiadających inna specjalizację 
  6. Materiały edukacyjne dla pielęgniarek/ratowników medycznych: AWARYJNA ADAPTACJA DO PRACY W ODDZIALE INTESYWNEJ TERAPII DLA PIELĘGNIAREK NIEPRACUJĄCYCH W ODDZIAŁACH INTENSYWNEJ TERAPII (Tłumaczenie procedur szybkiego reagowania na język polski za zgodą World Federation of Critical Care Nursing (WFCCN) z dnia 2.04.2020 r.) 

 

Film instruktażowy z podstaw obsługi respiratora

Pismo Wojewody Zachodniopomorskiego

 

« wróć do listy wszystkich aktualności