tel. 91 487 49 36 biuro@oil.szczecin.pl

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie

OIL Aktualności Ochotnicy do pracy przy zwalczaniu epidemii

Ochotnicy do pracy przy zwalczaniu epidemii

dodano 17 kwietnia 2020

W związku z docierającymi do Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie informacjami  o  pilnej potrzebie dodatkowego zaangażowania lekarzy do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii,  zwracamy się o pomoc i dobrowolne wsparcie koleżanek i kolegów lekarzy działających na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19,  głównie w szpitalu jednoimiennym.

Prośbę w tym zakresie skierował do OIL w Szczecinie Wojewoda Zachodniopomorski w piśmie z dnia 16.04.2020r. (treść w załączeniu)

Zgłoszenia gotowości do podjęcia pracy przy zwalczaniu epidemii prosimy przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: zps@szczecin.uw.gov.pl

Na podstawie przesłanych zgłoszeń utworzona zostanie lista lekarzy, którzy będą kierowani przez Wojewodę Zachodniopomorskiego do pracy przy zwalczaniu epidemii na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz z określonymi w tym przepisie skutkami, również finansowymi (link).

Do pracy w szpitalach poza miejscem dotychczasowego zatrudnienia, w których są drastyczne braki kadrowe mogą zgłaszać się lekarze różnej specjalizacji. z pominięciem osób wymienionych szczegółowo w ww. przepisie (link).

Taka inicjatywa daje możliwość wyrażenia gotowości do pracy tym z Nas, których nie dotyczą żadne zdrowotne czy rodzinne przeciwwskazania.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr tel. 797855834 (również w sobotę i niedzielę); 914303312; 914303321 lub kierując zapytania drogą mailową na adres: zps@szczecin.uw.gov.pl

Pismo Prezes ORL w Szczecinie

Odpowiedź Wojewody Zachodniopomorskiego

« wróć do listy wszystkich aktualności